Czy dłużnicy odczują podatek VAT od opłat egzekucyjnych ?
201708.16
0

Czy dłużnicy odczują podatek VAT od opłat egzekucyjnych ?

Komornicy sądowi działają w obrocie prawnym nie jako podmiot prawa publicznego, lecz w formie przedsiębiorców prowadzących samodzielną działalność gospodarczą- tak wynika z orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego wydanego w sprawie I FPS 8/16. Wobec czego, do komornika sądowego, którego status wynika z ustawy o komornikach sądowych i egzekucji, będzie miał zastosowanie art. 15 ust. 1 w…