Odszkodowanie i zadośćuczynienie

Jeżeli wskutek poślizgnięcia się, potknięcia się lub kolizji drogowej doznałeś obrażeń zgłoś się do nas, być może przysługuje Ci odszkodowanie !

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że właściciel obiektu, drogi, firma sprzątająca ponoszą odpowiedzialność za źle wykonane usługi lub za niedochowanie należytej staranności jeżeli w wyniku takich działań dojdzie do wypadku.

Odszkodowanie za obrażenia ciała doznane w wypadku drogowym

Jedną z najczęstszych przyczyn obrażeń ciała są obrażenia doznane wskutek wypadku drogowego, przy czym wypadek drogowy należy rozumieć szeroko.

Przykładowo odszkodowanie za obrażenia ciała oraz zadośćuczynienie za doznane krzywdy może przysługiwać:

  • uczestnikom kolizji drogowej, w której doszło do kolizji różnych aut
  • uczestnikom kolizji drogowej, w której doszło do kolizji różnych pojazdów np. samochód zderzył się z motorem, rowerem etc
  • pieszemu, który został potrącony przez inny pojazd np. samochód, motor, rower

Pamiętaj:

  • Odszkodowanie i zadośćuczynienie przysługiwać może wszystkim osobom uczestniczącym w kolizji, z wyłączeniem jedynie sprawcy.
  • Jeżeli wskutek kolizji drogowej doszło do śmierci poszkodowanego, wówczas zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej przysługiwać może również jej krewnym.

Odszkodowanie za poślizgnięcie

Okres zimowy to okres wzmożonej pracy firm zajmujących się odśnieżaniem i skuwaniem lodu. Nie zawsze jednak czynności te wykonywane są profesjonalnie i starannie. Często firmy takie pomijają umyślnie lub nie określone obszary, o które winny zadbać. Posypanie cienką stróżką piasku, gdy chodnik jest oblodzony też nie zawsze będzie oznaczało prawidłowe wykonanie usługi. Pamiętać również należy, że zarówno właściciele posesji jak i firmy zajmujące się profesjonalnym sprzątaniem posiadają w większości stosowne ubezpieczenie, wobec czego odszkodowania za poślizgnięcie można dochodzić wprost od zakładu ubezpieczeń, bez względu na to czy właściciel lub firma sprzątająca są wypłacalni czy nie.

Przykłady naszych klientów, które zakończyły się wypłaceniem odszkodowania:

Nasza klientka poślizgnęła się na oblodzonych schodach, wychodząc ze sklepu i doznała złamania ręki.

Nasz klient poślizgnął się na chodniku i uszkodził sobie kciuk.

Nasza klientka poślizgnęła się na schodach wewnątrz przychodni, gdzie rozlana była woda i doznała złamania ręki i uszkodzenia kręgosłupa.

Zobacz: Sąd zasądził odszkodowanie za poślizgnięcie się

Jeżeli nie jesteś pewien czy przysługuje Ci odszkodowanie, skontaktuj się z nami. Nasi prawnicy bezpłatnie przeanalizują Twoją sprawę. Doradzą również dalsze postępowanie !

Przeczytaj również: